Nie ma moim zdaniem typowego spotkania. Strukturę spotkań, czyli to co ma się na nim wydarzyć, ustala grupa, czyli samo zainteresowani. Można na przykład, przeznaczyć całe jedno spotkanie na jednego uczestnika, a można podzielić całe spotkanie tak, żeby każdy miał czas dla siebie. Ja doświadczyłam i przetestowałam kila opcji.
Moim zdaniem najlepiej, aby przebieg spotkania ustalać w oparciu o potrzeby uczestników. Jeśli spotykają się oni przez dłuższy czas, czyli tworzą grupę, która ma na celu wsparcie długoterminowe, to warto je w ramach potrzeb modyfikować.
#Jak wygląda typowe spotkanie grupy MASTERMIND?
Poniżej spotkania, które przetestowałam na sobie:
- całe spotkanie dedykowane jednemu uczestnikowi,
- podział spotkania na tematy, na przykład: wyciszenie, omówienie sukcesów, czyli z czego jestem dumny, rozliczenie się z zadań, deklaracja zadań na kolejny tydzień, pytanie do grupy, dzielenie się wiedzą itd. itp.,
- każdy ma 10 – 20 minut, co zależy od czasu spotkania, częstotliwości, ilości uczestników itd.
- naprzemienne struktury, w zależności od potrzeby uczestników.
Aby dopasować strukturę spotkań grupy MASTERMIND do potrzeb uczestników, trzeba co jakiś czas się zatrzymać i zastanowić, czy dany schemat spotkania wszystkim pasuje, pracuje, czy może warto coś zmienić, choćby jeden element.
Życie się zmienia, Ty z każdym dniem jesteś inny, a spotkania grupy niech za Tobą podążają. Bądź elastyczny i testuj, żeby wybrać to co Ci służy i pracuje. Po co masz trzymać się czegoś, co Ci przeszkadza i jest mało wspierające?
Więcej pytań i odpowiedzi masz w tym wpisie ,,26 pytań i odpowiedzi na temat grupy MASTERMIND”
Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się na newsletter, a otrzymasz więcej wartościowych treści. Wejdź na moją stronę mastermindcoach.pl i zapisz się teraz.
Potrzebujesz wsparcia lub więcej informacji na nurtujące Cię pytania, pisz na adres: patrycjasmolik@mastermindcoach.pl